Darmowa dostawa już od 159,99 zł.

Producenci

Maska maseczka filtrująca ochronna C10 FFP1 NRD

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Nasza Cena: 9,99 zł 9.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: A608-54391

Opis

Półmaska filtrująca FS Colours Code C 10 FFP1 NR D

Kategoria: Colours Series

Klasa: P1

NDS: 4 x NDS

Norma: EN 149:2001 + A1:2009

Certyfikat: wydany przez CIOP PIB zgodny z UE 2016/425

*

UWAGA!!! KAŻDA MASKA - JEST ZAPAKOWANA POJEDYNCZO - SZCZELNIE - W OPAKOWANIU PLASTIKOWYM MIĘKKIM (po otwarciu ze względów higienicznych nie podlega zwrotom)

Służy:

Do ochrony dróg oddechowych użytkownika przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza występujących w postaci cząstek stałych i/lub ciekłych tworzących aerozole (pyły, dymy, mgły) do 4 x NDS.

Skład:

Czasza półmaski:

  • - Igłowana włóknina poliestrowa
  • - Włóknina polipropylenowa typu melt blown
  • - Włóknina osłonowa

Elementy dodatkowe:

  • - Zacisk nosowy dla doszczelnienia półmaski w obrębie nosa
  • - Zapinki taśm nagłowia do regulacji długości taśm nagłowia
  • - Uszczelka nosowa z pianki polietylenowej
  • - Taśma nagłowia

Dodatkowe zalety:

Kompaktowy, anatomiczny kształt, przyjemny w dotyku i delikatny materiał. Półmaska pokryta jest specjalną warstwą włókniny osłonowej, przez co wydłuża się jej żywotność.

Ważne! aby używany produkt spełnił swoje zadanie -  maska musi być oznaczona znakiem CE, który gwarantuje, że została prawidłowo zaprojektowana i skonstruowana, a także wykonana z odpowiednich materiałów.

UŻYTKOWANIE I PRZECHOWYWANIE

Półmaski należy przechowywać w temperaturze od -20°C do +40°C i wilgotności poniżej 70%. Przed użyciem półmaski, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone. Półmaski uszkodzone oraz takie, których data ważności została przekroczone nie mogą być użyte. Półmaski nie należy składać i zaginać. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania półmasek powinien przebiegać wg następującego schematu:

1. przed założeniem półmaski, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie półmaski do twarzy,

2. umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos,

3. taśmy nagłowia założyć tak, aby dolna taśma obejmowała kark poniżej ucha, a górna przechodziła z tyłu głowy nad uchem;

4. dopasować wstępnie uformowany zacisk nosowy tak, aby zapewnić szczelność;

5. sprawdzić prawidłowość założenia; przyłożyć dłonie i przytrzymać czaszę; mocno wydmuchnąć powietrze; w przypadku nieszczelności wyregulować pozycję czaszy, zacisk nosowy lub taśmy nagłowia.

PRZECIWWSKAZANIA

Ta półmaska nie dostarcza tlenu. Nie zapewnia ochrony układu oddechowego w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 17 %). Nie należy jej używać w przestrzeniach o niewielkiej kubaturze, zwłaszcza nie przewietrzanych, takich jak kanały, studzienki, zbiorniki itp. Półmaska nie chroni przed zanieczyszczeniami w postaci par gazów i mgły substancji szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia. Nie stosować jeśli rodzaj, stężenie i właściwości substancji szkodliwych nie są znane. Nie używać podczas gaszenia pożaru. Półmaska nie zapewnia szczelności jeżeli będzie noszona na twarzy nieogolonej lub brodatej.

  • Należy pamiętać, o oczyszczaniu rąk, którego absolutnie nie należy pominąć podczas nakładania maseczki ochronnej na twarz. Maska jest przeznaczona do użytku przez około 8 godzin - wzrost oporu w oddychaniu oznacza konieczność jej wymiany.

Półmaski firmy OXYLINE są zgodne z:

DEKLARACJA ZGODNOŚCI UE1.Środek Ochrony Indywidualnej półmaskafiltrująca FS COLOURS SERIES CODE C 10 FFP1NR D2.Nazwa i adres producenta: Filter Service Sp. z o.o. ul. Sadowa 7A, 95-100 Zgierz, POLSKA3.Niniejszą deklarację zgodności wydaje się na wyłączną odpowiedzialność producenta: Filter Service Sp. z o.o. ul. Sadowa 7A, 95-100 Zgierz, POLSKA4.Przedmiotem deklaracji jest półmaska filtrująca FS COLOURS SERIES CODE C 10 FFP1NR Ddo ochrony układu oddechowego przed cząstkami.5.Przedmiot deklaracji opisany w p. 4 jest zgodny z odpowiednimi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.6.Półmaska filtrująca FS COLOURS SERIES CODE C 10 FFP1NR Dochrony układu oddechowego przed cząstkami spełnia wymagania normy zharmonizowanej EN 149:2001+A1:2009, którą zastosowano do wykazania zgodności z odpowiednimi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.7.Jednostka notyfikowana (Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy, ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa , numer jednostki 1437) przeprowadziła badanie typu WE i wydała certyfikat badania typu WE nr WE/S/2596/2016 z dnia 01.07.2016r.8.Półmaska filtrująca jako środek ochrony indywidualnej kategorii III, podlega procedurze oceny zgodności z typem w oparciu o zapewnienie jakości procesu produkcji (moduł D), pod nadzorem jednostki notyfikowanej (Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy, ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa , numer jednostki 1437)

-polecane do prac i zajęć: porządkowych, kosmetycznych, stomatologicznych, renowacyjnych, sztukatorskich, malarskich, budowlanych, w przemyśle spożywczym, przetwórstwie rolnym, ogrodnictwie, tynkarstwie, w warsztatach mechanicznych przy obróbce metalu, w archiwach

- można stosować w czasie usuwania skutków: powodzi, osuwisk i zapadlisk, lawin błotnych, burz pyłowo-piaskowych, intensywnego pylenia roślin, huraganów, tajfunów, cyklonów, sztormów, trąb powietrznych, erupcji wulkanicznych, nawałnic, pożarów traw i lasów, katastrof budowlanych, tąpnięć

polecane szczególnie w pracach przy których występuje niski poziom nietoksycznego zapylenia (klasa P1 - do 4 x NDS)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
---Infolinia--- 693 357 901
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl