Darmowa dostawa już od 159,99 zł.

Producenci

Maska maseczka filtrująca ochronna X100 FFP1

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Nasza Cena: 9,99 zł 9.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: CEF4-499C4

Opis

PÓŁMASKA FILTRUJĄCA OXY LINE X100V FFP1NRD

EN 149.2001-A1:2009

expoz. 09.24

CE1437

UWAGA!!! KAŻDA MASKA - JEST ZAPAKOWANA POJEDYNCZO - SZCZELNIE - W OPAKOWANIU PLASTIKOWYM MIĘKKIM (po otwarciu ze względów higienicznych nie podlega zwrotom)

PRZEZNACZENIE Półmaska filtrująca OXY LINE X100 V FFP1 NR D przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed aerozolami cząstek stałych, aerozolami na bazie wody (pył, dym) oraz aerozolami z ciekłą fazą rozproszoną (mgły) dla których NDS jest ≥2 mg/m3o ile stężenie fazy rozproszonej nie przekracza 4 x NDS.

  1. POZIOM OCHRONY: Klasa bezpieczeństwa FFP1
  2. CECHY ZEWNĘTRZNE: W celu lepszego przylegania maski do twarzy, posiada ona poliuretanową uszczelkę części nosowej oraz odkształcalny zacisk nosowy. Dwie gumy pozwalają na dostosowanie do każdego kształtu i wielkości głowy. Maska posiada także specjalny zaworek wydechowy.
  3. BEZPIECZEŃSTWO I NORMY PRAWNE: Maski produkowane są w Polsce - a nie sprowadzane zza granicy - pod nadzorem Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Zasady ochrony, pamiętajmy że

  • Za najskuteczniejszą metodę ochrony przed wirusami, WHO uznaje dokładne mycie rąk wodą z mydłem lub za pomocą preparatu dezynfekującego. Taki powinien zawierać minimum 60 procent alkoholu.
  • Należy jednak pamiętać, o oczyszczaniu rąk, którego absolutnie nie należy pominąć podczas nakładania maseczki ochronnej na twarz. Maska jest przeznaczona do użytku przez około 8 godzin - wzrost oporu w oddychaniu oznacza konieczność jej wymiany.

Ważne! aby używany produkt spełnił swoje zadanie -  maska musi być oznaczona znakiem CE, który gwarantuje, że została prawidłowo zaprojektowana i skonstruowana, a także wykonana z odpowiednich materiałów.

Półmaski firmy OXYLINE są zgodne z:

• europejską normą zharmonizowaną PN-EN 149:2001+A1:2010 (EN 149:2001+A1:2009) „Sprzęt ochrony układu oddechowego - Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami. Wymagania, badanie, znakowanie”;

• unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego : Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do środków ochrony osobistej, wprowadzonej w Polsce na mocy ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku (Dz. U. nr 166, poz. 1360) i rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 roku (Dz. U. z 2008 r. nr 259, poz. 2173) zastępującego z dnia 31 marca 2003 roku (Dz. U. nr 80, poz. 725).

W załączeniu Deklaracja zgodności maski z EU.

UŻYTKOWANIE I PRZECHOWYWANIE

Półmaski należy przechowywać w temperaturze od -20°C do +40°C i wilgotności poniżej 70%. Przed użyciem półmaski, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone. Półmaski uszkodzone oraz takie, których data ważności została przekroczone nie mogą być użyte. Półmaski nie należy składać i zaginać. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania półmasek powinien przebiegać wg następującego schematu:

1. przed założeniem półmaski, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie półmaski do twarzy,

2. umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos,

3. taśmy nagłowia założyć tak, aby dolna taśma obejmowała kark poniżej ucha, a górna przechodziła z tyłu głowy nad uchem;

4. dopasować wstępnie uformowany zacisk nosowy tak, aby zapewnić szczelność;

5. sprawdzić prawidłowość założenia; przyłożyć dłonie i przytrzymać czaszę; mocno wydmuchnąć powietrze; w przypadku nieszczelności wyregulować pozycję czaszy, zacisk nosowy lub taśmy nagłowia.

PRZECIWWSKAZANIA

Ta półmaska nie dostarcza tlenu. Nie zapewnia ochrony układu oddechowego w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 19 %). Nie należy jej używać w przestrzeniach o niewielkiej kubaturze, zwłaszcza nie przewietrzanych, takich jak kanały, studzienki, zbiorniki itp. Półmaska nie chroni przed zanieczyszczeniami w postaci par gazów i mgły substancji szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia. Nie stosować jeśli rodzaj, stężenie i właściwości substancji szkodliwych nie są znane. Nie używać podczas gaszenia pożaru. Półmaska nie zapewnia szczelności jeżeli będzie noszona na twarzy nieogolonej lub brodatej.

ARAMETRY UŻYTKOWE PÓŁMASKI X 100 V

Półmaska filtrująca X 100 V FFP1 NR D składa się z:

• wielowarstwowego materiału filtracyjnego polipropylenu;

• zacisku nosowego dla formatowania półmaski w obrębie nosa;

• taśm nagłowia wykonanych z nitek gumowych w oplocie;

• zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego;

• uszczelki nosowej wykonanej z pianki poliuretanowej.

Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu i znajdującej się pod spodem piance, półmaska jest łatwa do dopasowanie dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.

Klasa (wg PN-EN 149+A1:2010) FFP1

Penetracja przez materiał filtracyjny aerozolu chlorku sodu lub mgły olejowej ≤ 20%

Przeciek całkowity ≤ 22%

Początkowy opór wdechu przy przepływie 95 l/min ≤ 210 Pa

Początkowy opór wydechu 160 l/min ≤ 300 Pa

Opór oddychania po zapyleniu pyłem dolomitowym przy przepływie:

  • 95 l/min (wdech) ≤ 300 Pa
  • 95 l/min (wydech) ≤ 300 Pa

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
---Infolinia--- 693 357 901
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl